Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

SERCE DLA SERCA

Jednym z zadań szkoły jest nauczyć dzieci miłości, szacunku i okazywania sympatii. Dlatego też, nasza szkoła stara się angażować uczniów w różne akcje charytatywne.

Na początku października w NTO ukazał się artykuł o trudnej sytuacji i o możliwości zamknięcia Schroniska św. Brata Alberta w Pępicach.. Postanowiliśmy pomóc tak jak potrafimy, dlatego też zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów żywnościowych po hasłem: „Serce dla Serca”. Był to nasz odzew na apel dyrektora Schroniska Ryszarda Winiarza. Krótkie nagłośnienie akcji pozwoliło nam zebrać w przeciągu tygodnia ponad: 20 kg mąki, 20 kg cukru, 14 kg kaszy, 30 paczek makaronu, herbaty, kawy, konserw, przypraw, napoi, ziemniaków ubrań. Okazało się, że nie jesteśmy obojętni na los potrzebujących i potrafimy się dzielić i okazać serce.

Wszystkie zebrane dary odwieźliśmy do Schroniska, gdzie usłyszeliśmy słowa wdzięczności i podziękowania. W imieniu mieszkańców schroniska w Pępicach dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję: dzieciom, ich rodzicom i nauczycielom.

                                M. Walczok M. Piwowarczyk M. Gorczyńska

wstecz